NESEHNUTÍ zveřejňuje mapu zelených ploch, které možná z centra zmizí. Zastupitelé a zastupitelky rozhodnou již zítra

Finální návrh Aktualizace čítající deset tisíc stran je znám od minulého úterka. Magistrát drtivou většinu připomínek veřejnosti zamítl. Proto NESEHNUTÍ a brněnské občanské iniciativy spustily praktický web http://www.mamlepsiplany.cz, z něhož již několik stovek lidí poslalo zastupitelům a zastupitelkám svůj názor na předložené změny.

Zítřejší zastupitelstvo bude i přímo na místě ostře sledovanou událostí, stejně jako celá Aktualizace Územního plánu města Brna. Zastupitelé a zastupitelky totiž rozhodnou, zda schválením změn omezí zeleň na veřejných prostranstvích, v parcích i ve vnitroblocích a zelenou naopak dají další expanzi hypermarketů. Ale také jestli dají volný průběh legalizaci černých staveb a posvětí účelové převádění nestavebních pozemků na stavební.

Například mezi Komínem a Žabovřeskami mění Aktualizace zahrádky – které předtím skoupila developerská firma – ve stavební parcely [1]. Pokoutně postavený Bauhaus v Ivanovicích není v souladu s územním plánem, ale Aktualizace jej potichu legalizuje [2].

„Lidé by měli mít možnost být při rozhodnutí o tak zásadní záležitosti pro Brno. Považujeme za samozřejmé, že zastupitelé a zastupitelky zařadí projednání územního plánu hned na začátek jednání, tedy v 9 hodin,“ upozorňuje Hana Chalupská z NESEHNUTÍ.

Více informací:

Hana Chalupská, NESEHNUTÍ, telefon 731 181 990, email: hana.chalupska@nesehnuti.cz


Zástupci a zástupkyně občanských iniciativ, které budou zítra na zasedání zastupitelstva:

Ivan Konečný, Pěkný jih, konecny@peknyjih.cz, 604222593,

Hana Kašpaříková, Čisté Tuřany, cisteturany@email.cz, 776388308

Karla Hoffmanová, Majdalenky, karla.hofmannova@seznam.cz, 606429958

Michal Závodský, Masarykova čtvrť, judr.zavodsky@gmail.com, 777628347

Pavla Dumbrovská, Líšeň, pavla@divadlolisen.cz, 602734447

Luboš Raus, Horní náměstí, lraus@tenza.cz, 776 333 753


Poznámky pod čarou:

[1] Jedná se o pozemky zahrádek v lokalitě Kozí hora mezi Komínem a Žabovřeskami. Aktuální územní plán je označuje jako zemědělský půdní fond – zahrádky. Ale dle Aktualizace se mají změnit na stavební pozemky pro bydlení (viz mapový list 23 Hlavního výkresu – Plánu využití území). Většinu pozemků přitom vlastní developerská firma Avrioinvest.

[2] Bauhaus nyní stojí na ploše SV (výroba), kde může být výjimečně i obchod, a to do maximální velikosti 10 000 m2 prodejní plochy. Jak odhalil nedávno průzkum zadaný městem, Bauhaus má prodejní plochu 14 000 m2. Postaven byl totiž v rozporu se stavebním zákonem na tzv. certifikát. Navrhovaná úprava mění plochu SV na CX/OO, kde jsou přípustné obchody bez limitu prodejní plochy.

Zobrazeno 31x

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty + 12 =